Dolum Makinası Fiyatları

Dolum Makinası Fiyatları

Farklı sektörlerde kullanılan ve taneli veya tanesiz birçok ürünü ambalajlarına doldurmaya yarayan dolum makinasının birbirinden farklı modelleri ve çeşitleri mevcuttur. Kıvamlı ürün dolum makinası ve yarı otomatik dolum makinesi gibi isimlerle adlandırılan dolum makinaları birçok sektörde kullanıldığı için büyük bir kolaylıktır. Paslanmaz çelikten üretilen ve malzemesi alüminyum olan bu dolum makinaları, pas tutma, bozulma, kırılma gibi sorunlarla karşı karşıya gelmez. Salça, ketçap, marmelat, sos çeşitleri, çikolata kreması, boya çeşitleri gibi sıvı veya tanecikli birçok ürünün dolumunu en profesyonel şekillerde yapan bu makineler kolay temizlenebilme özelliğine de sahiptir. Oldukça pratik olan bu ürünlerin fiyatları da en çok araştırılan konulardandır.

Dolum Makinasının Fiyatlarını Ne Belirler?

Dolum makinasının fiyatlarını belirleyen birçok etken mevcuttur. Makinenin modeli, kapasitesi, ambalajına ne kadar ürün doldurduğu, ürünün hiç kullanılmamış olması ve daha farklı birçok özellik dolum makinasının fiyatını belirlemede oldukça etkilidir. Dolum makinası satın alan kişiler tüm bu özellikleri göz önünde bulundurarak bütçelerine uygun olanı seçerler. Dolum makinası satın alacağınız zaman makinanın işlevine, kolay bir şekilde kullanılabilmesine, tekerlekli olmasına ve paslanmaz çelik olmasına dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Makine fiyatında belirleyici olan bu özellikler, makinanın kullanışlı olabilmesinde de belirleyici rol oynamaktadır. 5 ml ile 5000 ml arasında değişiklik gösteren dolum makinesi kapasiteleri de fiyatı belirlemektedir.

Dolum Makinasının Kaliteli Olanı İle Fiyatı Arasındaki İlişki

Dolum makinasının kapasitesi ve modeli yükseldikçe fiyatı da aynı oranda yükselmektedir. Bir saatte 1800 adet ambalaj dolumu yapan dolum makinası fiyatı daha fazlayken, daha az dolum yapan makinanın fiyatı daha düşük olabilmektedir. Minimum 5 ml maksimum 50 ml aralığında dolduran ve saatte yaklaşık 1800 ml dolum kapasitesi olan kıvamlı ürün dolum makinası de diğer makinalar gibi sıklıkla tercih edilmektedir. Kaliteli ve paslanmaz yapıdaki dolum makineleri, uzun yıllar boyunca kullanılabilen makinalar olduğu için fiyatları da aynı şekilde artmaktadır. Beğendiğiniz dolum makinasının kaliteli ve bilindik bir marka olması da fiyatı arttıran bir diğer nedendir. Özelliğine göre düşük fiyatlı makine satın alabileceğiniz gibi daha pahalı modellerden de seçebilirsiniz.

Dolum Makinalarının Başlıca Özellikleri

Dolum makinalarında argon kaynağı teknolojisi mevcuttur. Bakteri üremesine engel olan bu teknoloji, doldurulacak ürünlerin son derece temiz bir şekilde doldurulmasını da sağlar. Pratik bir şekilde temizlik yapılabilsin diye makineye doldurulan vana ve nozul pistonları sayesinde farklı bir alete gerek kalmadan sökülüp temizlenebilme özelliğine sahiptir. Makinanın kolaylıkla dolum yapabilmesi ve istenen yöne rahatlıkla hareket ettirilebilmesi için alüminyum gövdesi üzerinde 4 tekerleği bulunmaktadır. Tiner, zirai ilaçlar, oto kimyasalları ve aseton, parfüm ve kolonya gibi birçok ürünün doldurulmasını sağlayan bu ürün, gıda ve birçok içeceğin dolumunu yapmak için de kullanılmaktadır. Genellikle tekerlekli olarak satılan bu ürünün, kullanacağınız alana göre dilerseniz masa üstü olanını da tercih edebilirsiniz. Farklı endüstrilerde kullanılan dolum makinasının fiyatları her yerde farklılık gösterir. Makineyi satın aldığınızda sadece makine üzerine satış yapan ve makina satışı konusunda uzman olan bir firmayı seçmeniz, daha mantıklı bir alışveriş yapmanızı sağlar. Son zamanlarda oldukça popüler olan ve sağladığı kolaylıklarıyla birçok sektörün favorisi olan dolum makinesini detaylı bir şekilde araştırdıktan sonra dilediğiniz modeli satın alabilirsiniz. Uzun yıllar boyunca kullanılabilen bu makinanın daha fazla özelliklerini makineyi satın alacağınız firmanın yetkililerine sorabilirsiniz. Makine özelliklerine göre belirlenen fiyat bilgisi hakkında firmaya akla gelen tüm soruları sorabilir, dilerseniz teklif alabilir ve nihai seçiminizi yapabilirsiniz

Author

admin

EnglishTurkish
×