Otomatik Dolum Makinası

Otomatik Dolum Makinası

Teknolojinin giderek gelişme gösterdiği gündemdedir. Bu gelişmeyle birlikte gıda sektöründe de oldukça etkili ürünler ve cihazların kullanımına yer verilmektedir. Özellikle de son dönemlerde büyük çalışma alanlarında ihtiyaç duyulan otomatik dolum makinası çeşitli özellikleri ve türleri ile dikkat çekmektedir.  2 kafalı modellerden 4 kafalı modellere, 6 kafalı modellerden 8 kafalı modellere, püre ve ezme modellerinden çift ürün modellerine, pasta dolum modellerinden diğer sade modellere varana kadar her türlü özelliği sizlere sunar. Yetiştirilmesi gereken tüm ürünlerin daha hızlı ve pratik bir şekilde üretilmesine olanak sunan makinelerdir. Otomatik dolum makinası kullanımı giderek yaygınlaşmakta ve ürünlerin daha seri şekilde üretilmesini sağlamaktadır.

Otomatik Dolum Makinası Nedir?

Otomatik dolum makinası dolum yapılması gereken ürünleri kısa sürede doldurmaya yarayan makinelerdir. Çeşitli kafalardan ve dolum sürelerinden oluşan modellerdir. Otomatik dolum makinesi modellerinde hacimlere uygun sıvı dolumları, krema dolumları gibi dolumlar yapılır. Farklı kafa sayısına sahip olan otomatik dolum makinaları sayıya göre hacim dolumunu gerçekleştirir. 2 kafalı dolum makinası içerisinde parçacık olsa da olmasa da toplamda 1 litrelik dolum için 1200 kapasiteye sahiptir. 4 kafalı olan makine modelinde 1 litrelik dolum için 2400 kapasite mevcuttur. 6 kafalı ve 8 kafalı dolum makinası modellerinde ise 4000 kapasite ve 5000 kapasite mevcuttur. Hacimlerine ve litrelerine göre dolum yapan makine modelleri kullanım ömrü oldukça garantili ve uzun olan modellerdir.

Otomatik Dolum Makinası Nasıl Kullanılır?

Otomatik dolum makinası kullanılacağı alana kurulur. Kullanım kılavuzundan yararlanılarak kolaylıkla çalıştırılabilir. Pastanelerde, restoranlarda, gıda üretim sahalarında otomatik dolum makineleri kullanılır. İhtiyaç duyulan litre ve hacimlere göre kapasitesi belirlenir. Ardından içerikler hazırlandıktan sonra dolum aşamasına geçilir. Sıvı içerikler, yoğun içerikler, püre ve ezme içerikler makine içerisinde hazır edilmektedir. Hazır edildikten sonra dolum yapılacak olan kaplar makinaya yerleştirilmektedir. Ardından yönlendirici butonlar sayesinde doluma kısa sürede başlamaktadır. Dolum makinasına aktarılacak olan içeriklerin sıvı olması, püre ya da ezme olması, parçacıklı ya da kıvamlı olması sorun teşkil etmez.

Otomatik Dolum Makinası Çeşitleri Nelerdir?

Otomatik dolum makineleri 2 kafalı, 4 kafalı, 6 kafalı6 8 kafalı, püre ve ezme modeli, çift ürün modeli ve pasta dolum modeli olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Her çeşidin kendine has özellikleri mevcuttur.  1200 adetlik kapasite için 2 kafalı dolum makinası tercih edilir. 2400 adetlik kapasite için 4 kafalı dolum makinası tercih edilir. 6 kafalı dolum makinesi için 4000 adetlik kapasite mevcuttur. 5000 adetlik dolum için 8 kafalı dolum makinası kullanılabilir. Pasta kremalarının kıvamı ve tam kalıp şeklinde doldurulması için pasta dolum makinası tercih edilir. Püre ve ezme dolum makinaları ise çok yoğun kıvamlı viskoziteleri doldurmak amacıyla kullanılır. Çift ürün dolum makinası modelleri ise iki farklı ürünün aynı anda farklı huniler yardımıyla sabit bir şekilde doldurulmasını sağlar.

Otomatik Dolum Makinası Fiyatları

Çeşitleri oldukça farklı olan ve özellikleri birbirinden farklı şekilde farklı kapasitelere hitap eden otomatik dolum makinası modellerinde uygun fiyatlar mevcuttur. Kullanılacak olan kapasiteye ve çift ürün ayrımına göre fiyatlarında farklılıklar meydana gelebilir. Kullanıldığı alanda oldukça fazla pratiklik ve hızlı dolum sağlayan otomatik dolum makineleri ile sizler de dolum ihtiyacınızı en verimli şekilde karşılayabilirsiniz. Modellerin her biri uzun ömürlü ve kullanım açısından kalitesinden ödün vermeyen modellerdir. Hacimsel ve vidalama sistemlerine sahip olan otomatik makine modellerin kullanımı da oldukça kolaydır.

Author

admin

EnglishTurkish
×